• Špeciálnopedagogické poradenstvo

• Mgr. PaedDr. Veronika Baránková

„Si jedinečný a výnimočný!

Máš v srdci dobro, ktoré Ti nikto nemôže zobrať.

Si nenahraditeľný. Nikto iný nie je ako TY!

Pre spoločnosť si nepostrádateľný.

Taký aký si, si potrebný – so svojim nadaním a talentami.

Máš dôstojnosť, ktorú nemožno za žiadnych okolností stratiť, ani zničiť.

V každom okamihu sa môžeš rozhodnúť čím budeš v nasledujúcom okamihu.

Si viac ako tvoj strach a tvoje pochybnosti.

Máš nezameniteľné miesto v tomto svete.

Ty máš dať životu odpoveď.

Tvoj osud nemáš v rukách, čo však v rukách máš je voľba, či sa zoči-voči osudu postavíš so strachom alebo s dôverou.

To môžeš vždy rozhodnúť iba TY!“

/Elisabeth Gruber/

Milí žiaci, rodičia, zákonní zástupcovia žiakov a kolegovia,
            v zmysle úvodnej myšlienky som Vám rada k dispozícii na rozhovor, špeciálnopedagogické poradenstvo a konzultácie.

• Podieľam sa na vypracovávaní individuálneho výchovno-vzdelávacieho programu a na vypracovávaní individuálneho kompenzačného a rozvojového programu pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
            • Poskytujem metodickú pomoc a informácie pedagógom a zákonným zástupcom žiakov, spolupracujem s poradenskými inštitúciami – s centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie a s výchovným poradcom.
            • Dávam podnety a návrhy na skvalitnenie a zefektívnenie výchovno-vzdelávacej práce so žiakmi so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
            • Realizujem reedukácie (individuálne špeciálno-pedagogické cvičenia) s cieľom rozvíjať oslabené špecifické funkcie žiaka.
            • Moja spolupráca s rodičmi a zákonnými zástupcami žiaka sa okrem iného zameriava na zlepšenie školského prospechu a správania žiakov.