• Monika Walterová

• etwinning - medzinárodný projekt

• Etwinning – medzinárodné partnerstvo škôl

Základnej škole sa po niekoľkoročnom úsilí podarilo zapojiť sa do medzinárodného internetového projektu zastrešeného medzinárodnou agentúrou Komunita európskych škôl, ktorá združuje školy v 33 štátoch Európy pod názvom etwinning . Názov nášho projektu je Bridging our worlds -  Stavanie mostov medzi našimi svetmi.  Partnermi  sú 2 školy zo Španielska, 2 z Grécka, 1 z Poľska, 1 z Talianska a naša škola. Projekt sa pilotne realizuje v 6. ročníku a bude prebiehať približne do konca školského roka.

Žiaci v rámci projektu v chránenom internetovom prostredí vzájomne komunikujú v angličtine. Vymieňajú si e-maily, komunikujú na fóre a spoznávajú sa navzájom a naše rozličné kultúry rôznymi aktivitami. Medzi očakávané zážitky patria najmä videokonferencie s partnerskými školami. Prvá – s gréckou školou sa uskutoční už 18. decembra tohto roka. Cieľom je rozvinúť jazykové a IKT zručnosti žiakov, ako aj blízke kontakty medzi žiakmi.